Kurumsal

1980 yılında kurulmuş olan acentemiz çeyrek asrı aşan deneyimi, uzman kadrosu ve kaliteyi hedefleyen ilkeleriyle misafirlerimizin güvenini kazanarak tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

39 Yıllık Deneyim

Turizm Sektöründe yaklaşık 39 yıllık deneyimimiz ile her zaman müşteri memnuniyeti, en kaliteli satış ve hizmeti sunmak ilkelerimizin başında yer almaktadır. Kurumumuz, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Dünya Seyahat Acenteleri Birlikleri Federasyonu (UFTAA), Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Birliği (IATA) üyeliklerimizin yanında Turizm Bakanlığı A Grubu Seyahat Acente Belgesi ve ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir. Taktirlerle dolu geçmişimiz, geleceğimizin rotasına ışık tutmaya devam edecektir.

Misyonumuz & Vizyonumuz

 • Kurumsal Kimlik kriterlerine uymak
 • Kaliteli hizmet
 • Müşteri memnuniyeti
 • Güven ve iş ahlak anlayışımız sayesinde tercih sebebi olmak
 • Öngörü sahibi olmak, ihtiyaç ve beklentileri karşılayabilmek
 • Ekip ruhunu korumak
 • Dinamik, toplum ve çevre yapısına duyarlı olabilmek
 • Proje ve istihdama yönelik girişimci ve atılımcı ruhla büyüyerek ülke ekonomisi ve tanıtımına katkıda bulunmak
 • Öncü olmak ve bu misyonu devam ettirmek
 • Dünya standartlarına ulaşmak ve Dünya markası olmak
 • Sunduğumuz her hizmet ile Türkiye’de ve Dünya’da en iyisi olmaya devam etmek...

Neler Yaptık?

1980 yılında küçük bir ekiple başlayan Saltur Ailesi, bugün 40 kişilik uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. 1980 yılından 2008 yılına kadar geçen süreçte gerek yurtiçi gerekse yurtdışında 2 milyon kişilik bir kitleye ulaşan ve hizmet veren acentemiz, incoming, kongre & seminer, ulaşım, organizasyon, dağcılık, avcılık, tanıtım ve lojistik alanlarında profesyonel olarak hizmet sunmuştur. Sektöründe her zaman çeşitli ve kaliteli hizmeti prensip edinen Saltur; 100’ün üzerinde ülke, 4000’den fazla şehir ve 200.000’i aşan otel kapasitesi ile hizmet veren OTEL MARKET, dünyanın her noktasına sadece bir dokunuşla biletinizi temin edebileceğiniz BİLET MARKET projelerini hizmete sunmuştur.

Neden Saltur?

1980’den bu yana 39 yıllık deneyimli kadrosuyla organizasyonlarınızı başından sonuna takip ederek sonuçlandırır.

1995’den bu yana IATA Belgesine sahip olan SALTUR tüm organizasyonlarında uluslararası taşımacılık kurallarına bağlı ve tüketiciye yönelik uygulama ve geliştirmelerle misafirlerin uçak biletlerinin yanlışsız organize edilebilmesi açısından deneyimli bilet personeliyle sizlere hizmet vermektedir.

Turizm Bakanlığı’ndan A Grubu Acente belgesine sahip ve tur operatörü olan SALTUR gerçekleşecek organizasyonlarınızda sizleri 39 yıllık tecrübeleriyle yönlendirerek unutulmayacak anılar yaşatmaktadır.

SALTUR SİGORTA sayesinde tüm organizasyonlarını başından sonuna sigortalayarak organizasyonun güvenliğini sağlar.

SALAJANS tüm tasarım ve tanıtım konseptini oluşturur. Organizasyon içeriğine uygun olarak tanıtım tasarımlarını hazırlar.

Yabancı dil eğitiminin gerekliliğinin bilincini taşıyarak, yabancı ülkelerde dil öğrenmek ya da geliştirmek isteyen herkese yabancı dil okullarında eğitim imkanı ve work & travel ile ilgili çeşitli programlar sunmaktadır.

Tüm bu servisleri ülke geneli ve yurtdışında sağlamış olduğu yetkili satış acentelikleri ve sektörel bazdaki kurumsal partnerleri, tanıtım ve pazarlama ekibiyle dünyanın global konseptinde yerini almış ve sizlere daha yakın olarak aradığınız her yerde yanınızda olabilmeyi başarmıştır.

Kardeş Kuruluşlarımız & Partner Firmalarımız

SalAjans: Yaptığımız organizasyonlar ile ilgili reklam, ilan, tanıtım, broşür ve diğer basılı materyallerin tasarım ve imaj çalışmaları SalAjans tarafından yapılmaktadır.

Saltur Sigorta: Tüm organizasyonlarımız gerek Turizm Bakanlığının öngördüğü gerekse ilkesel olarak lüzum görülen tüm aksilik ve kazalara karşı sigortalanmaktadır.

Hedeflerimiz

%100 müşteri memnuniyetini sürekli koruyarak tüm dünyada iyi bilinen ve tercih edilen operatör acenta olmak.